Etienne Vermeersch over Belgavox
Ze weten niet waarover het gaat, terwijl ze wel allemaal de mond vol hebben van solidariteit. Die mensen zijn na de Tweede Wereldoorlog geboren; ze weten niet waar de Vlaamse Beweging voor staat. Voor het Vlaams Belang, denken ze foutief. De Vlamingen hebben voortdurend geld laten afvloeien naar het zuiden van het land. Is dat dan niet solidair? Alle Vlaamse partijen hebben vandaag een communautair programma. Tegen wie is Belgavox dan gericht? Tegen onze voltallige politieke klasse? Willen al die muzikanten de staatshervorming nu echt afschaffen?
Etienne Vermeersch over de artiesten op Belgavox, in De Tijd, 16 mei 2009



Reacties
nuchtere
dinsdag, 19 mei, 2009 - 13:22Etienne stelt er zich nog vragen bij... lol
overduidelijk dat die muzikanten er stonden uit domheid, onwetendheid en naïviteit... die bewijzen dat je niet slim moet zijn om te zingen... met heel wat uitzonderingen uiteraard, hoewel die daar niet te vinden waren :o
Tom Barkruk, Axelle Red... heb je hen ooit al es iets verstandigs horen zeggen? die eerste heeft trouwens al bewezen wat hij waard is toen hij minder prijzen in de wacht sleepte dan z'n ego verwacht had
A.Rouet
dinsdag, 19 mei, 2009 - 13:38'met heel wat uitzonderingen'
nuchtere: nu nog namen noemen
nuchtere
dinsdag, 19 mei, 2009 - 14:46@ Rudyard
Etienne eet van alle walletjes... niks nieuws dus. Als je hem genoeg betaalt dan maakt hij zelfs het Vlaams Belang zwart ;)
Leo Norekens
dinsdag, 19 mei, 2009 - 14:56#Rudyard Kipling: Vermeersch maakt deel uit van de Gravensteengroep. Uw klomp moest al een tijdje stuk zijn.
Willy
dinsdag, 19 mei, 2009 - 15:02De meesten van de deelnemende 'artisten' hebben verplichtingen aan 'de staat'. A.Red mag gratis meevliegen met legervliegtuigen, anderen putten als ambassadeur of -ice allang uit de vetpotten, nog anderen hopen op TV-kontrakten, de meesten grabbelen mee wat ze krijgen kunnen.
Eendracht maakt macht, weet je wel. Alleen : welke eendracht ? Zonder haat straat, behalve...
Ook de filosoof van Agem wist het, dus zeker Etienne SJ.
Ruben
dinsdag, 19 mei, 2009 - 15:29Van sommige artiesten was ik toch verbaasd dat ze deelnamen. Broertjes wauters bv zijn afkomstig uit St.Genesius Rode. Die zijn ook niet schatplichtig aan het Belgisch Establishment ofzo. Waarom die meedoen is mij toch een raadsel.
Bompa
dinsdag, 19 mei, 2009 - 16:07De "soundbites" van Etienne zijn vaak goed tot je de volledig text erbij neemt.
De broertjes Wauters & co willen de stempel niet van zanger te zijn met principes, dat is tegen hun publiek. Het is louter een commerciele afweging. Stel dat 3000 (35000) mensen een cd-tje kopen waarvan ik 1 à 5 euro per cd in mijn zak mag steken, ik -zolang ik belg ben- zou met graagte gaan zingen op het belgavox podium. Niet business and pleasure don't mix, maar , business and politics don't mix zodus politics and pleasure ook niet. Maar we leven in belgie, hier geraak je met alles weg. Jezelf wat royalty toeeigenen werkt goed bij de bomma's en bompa's, kijk maar naar de snelle, vlotte, 'gecravteerde' jongen H.Lotti - zanger op de volgende koninklijke begraving -. Op Sint Juttemis zal er een journalist zijn die met de correcte bagage de 'little winnie zangerknap(ess)en' gericht door de mand zal laten vallen. En om terug bij 'den Tienne' uit te komen, neen ik denk niet dat alle zangers willen 'de staatshervorming' afschaffen. Ze kunnen toch allemaal niet zo'n dwaze praat verkopen als de zanger van deus?.
(sorry voor het mixen van EN en NL)
A.Rouet
dinsdag, 19 mei, 2009 - 16:43"soundbites"
Een gekende tactiek om politieke andersdenkenden voor je kar te spannen. In het rubriekje 'Zogezegd' op de frontpagina haar VL-krant citeert Vlaams Belang maar al te graag politieke tegenstanders aan de hand van een uit zijn context gehaald zinnetje.
Cogito
dinsdag, 19 mei, 2009 - 17:02"soundbites"
1/Voltaire alhier bedient zich daar ook frequent van, zoals ook de VRT ivm tegenstanderlijke uitlatingen, en, om heel eerlijk te zijn, laat eigenlijk de voltallige politieke wereld zich niet onbetuigd vwbt deze techniek.
Bompa
dinsdag, 19 mei, 2009 - 17:14@François-Marie : Ik doorbreek 'een' cordon maar insinueert je nu dat Luc een VB-er is? De meeste van zijn posts zijn citaten, quotes, 'soundbites' zoals vaak op 'actua-blogs'?
Het is ne LDD-er denk ik , ne copain van Dekerpel.
A.Rouet
dinsdag, 19 mei, 2009 - 17:24' ne copain van Dekerpel '
Onbedoeld is deze soundbite een leuke, maar zo vlug is luc niet in zijn gat gebeten.
Bompa
dinsdag, 19 mei, 2009 - 17:35'zo vlug is luc niet in zijn gat gebeten'
Soundbite van A.Rouet over Luc Van Braekel, op LVB.net, 19 mei 2009
joe
dinsdag, 19 mei, 2009 - 21:03ik vind het leuk telkens wanneer de usual kneuterige suspects kritiek spuit. Luc hoeft ze maar wat wat kruimels te gooien (iets pietluttigs over Obama, Belgavox, destijds Stevaert over Cuba, etc...) en zie ze eens springen.
Cogito
dinsdag, 19 mei, 2009 - 21:50Ik ga zo nooit zitten voyeren bij linkse sites met linkskneuterige huisvrouwen die een kneuterig wereldje verzinnen dat dan zo heel leuk *samen* moet beleefd worden en wie niet wil meedoen is stout.