Extreem-links op de VRT

Men kan zich bijvoorbeeld niet indenken dat de [openbare] omroep [VRT] na zijn vrijlating een forum zal bieden aan Hans Van Temsche. Maar CCC'er Pierre Carette, die twee moorden op zijn geweten had, werd wel uitgenodigd voor een debat met Wilfried Martens in Nachtwacht. De Vlamingen Wilfried Martens en Jan Leyers stonden Carette zelfs galant te woord in het Frans.

De omroep toonde in het verleden geen bezwaren tegen medewerkers die een partij steunen zoals de PVDA, die nog altijd de misdaden van extreem links bagatelliseert of zelfs ontkent. Ben Crabbé en Andrea Croonenberghs deden in 1999 een oproep om voor de PVDA te stemmen. Croonenberghs trad trouwens eerder op met de groep La Piovra tijdens de 1 meiviering van de extreem linkse partij. Indra Dewitte stond in 1994 op de achtste plaats op de PVDA-provincieraadslijst kiesdistrict Hasselt. (...)

Radiomedewerker Ng Sauw Tjhoi was de verantwoordelijke uitgever van pamfletten en mantelorganisaties van de partij en openlijk venter van het PVDA-blad Solidair op de markt van Heist-op-den-Berg. (...) In zijn vorig jaar verschenen boek China Express, geschreven na een reis op kosten van de VRT, vernemen we dat er zoiets als persvrijheid in communistisch China bestaat en dat de problemen in Tibet opgeklopt worden door de media, want China investeert zelfs te veel in die kolonie (dat is uiteraard niet het woord dat hij gebruikte). Voor de VRT-hiërarchie is de PVDA duidelijk een partij als een ander, wat niet van het Vlaams Belang gezegd kan worden.

Jan Neckers, voormalig producer/journalist bij de VRT, in het boek "Media & Journalistiek in Vlaanderen: kritisch doorgelicht", uitg. Van Halewyck, ISBN 9789056179571

Reacties

#88486

ST

 

Wat dan met de opmerking van professor Thevissen als een reactie op dit artikel, naar aanleiding van de presentatie van het boek, dat het artikel achterhaald is.

#88490

LVB

 

@ST: Morgen komt de video-opname van de boekpresentatie hier online, dan zal wellicht blijken wat je precies bedoelt.

#88494

erwin

 

@Luc: ST doelt wellicht op de stellingname van mr. Thevissen deze ochend in De Ochtend dat de discussie over de Rode VRT achterhaald en zelfs niet relevant is. Hij achtte het zelfs 'niet bewezen' dat de VRT zich in het verleden aan enige linkse partijdigheid schuldig heeft gemaakt.

#88495

LVB

 

@erwin: Ah, dat wist ik niet. Ik ga meteen even luisteren.

#88503

RW

 

Dat er toch ook wel wat anders dan links aan het werk was op de VRT bewijst Jan Neckers toch zelf. Mogen we Jan beschrijven als 'krachtig rechts'? En heeft hij in tegenstelling tot Andrea Croonenberghs die mocht zeggen hoe het volgende programma heette (weinig kans tot indoctrinatie, vermoed ik) geen lange rij interessante programma's gemaakt met échte content? Waren die programma's dan zo links?

#88505

traveller

 

@ RW

Jan Neckers heeft daar zelf al uitvoerig op geantwoord in verschillende artikels in 't Pallieterke.
De antwoorden zijn steevast de bevestiging van de rode octopus die van een origineel kwalitatief goed neutraal katholiek instituut een kwalitatief slecht agressief rood vrijzinnig bastion heeft gemaakt.

#88512

peter vanderheyden

 

"neutraal katholiek"
Ik zou dit toch een contradictio in terminis durven noemen. Ik ontken echter niet dat ik me ook soms erger aan de openlijk linkse stellingen van sommigen op de VRT. Vooral het anti-Amerikanisme loopt vaak de spuigaten uit. Aan de andere kant kunnen we een journalist van "Palieterke" moeilijk een objectieve stem noemen. Vooral zijn kritiek op Jan Leyers valt me zwaar. Ik weet wel héél zeker dat als Van Temsche vrijkomt en naar de studio zou willen komen, Jan hem zeker zou willen interviewen. De uitzending rond Carette is moeilijk een reclame voor diens ideeën te noemen. Eerder een "aan-de-kaak-stelling"

#88513

traveller

 

@ peter vanderheyden

Contradictio of niet, dit is gewoon een lapidaire uitdrukking die op de vroegere BRT niet van toepassing was.
Iedereen kwam aan bod, niemand werd uitgesloten. Daardoor mijn "neutraal"

#88537

Thos

 

Het is mij toch een raadsel hoe onprofessionele figuren zoals Indra Dewitte een diploma "journalistiek" behaalden én het beroep kunnen uitoefenen, terwijl toch mijlenver blijkt dat ze uiterst bekrompen en bevooroordeeld zijn? De hele Vlaamse pers bulkt van de oppervlakkigheid en de linkse vooringenomenheid. Emiel Van Cauwelaert de Wyels merkte al in 1979 op dat de pers het etiket "links" als compliment gebruikte voor groepen waar de journalist een bijzondere affectie mee had. De echte kranten zoals Het Volk en De Standaard zijn intussen ook al overgenomen door de zichzelf "links" noemende kaviaarvreters uit verkavelingswijken zodat het er maar pover uitziet. Eigenlijk zijn de "beste" kranten nog Le Soir of La Libre Belgique. In deze eerste verscheen zelfs nog een kritisch (jawel!) artikel over mei 1968 terwijl de Süddeutsche Zeitung in linkse katzwijm viel bij zoveel herinneringen aan dat links vergif. Ook zeer aan te raden: de kleinere, franstalige kranten zoals Vers L'Avenir. Pretentieloos, zonder al te veel poeha en met veel lokale smaak geschreven.
Overigens bezit ik nog een gebedsprentje uit 1963 waar Sint-Michael werd uitgeroepen om de "opiniemakers" (het woord bestond toen al) van pers en tv van rede en nuchterheid te voorzien. Spijtig genoeg vermocht ook dit schietgebed niet veel tegen de achterlijkheid van de linkse journalistiek.

#88541

ST

 

Indra Dewitte is inderdaad een ongelooflijk geïndoctrineerd mens. Haar eerste vraag aan een Vlaamse actrice die het gemaakt had in de VS, was impliciet of ze niet met één of andere hoge piet in bed gekropen was om dat te bereiken. Het hebben van talenten en hard werk, daar kwam Indra niet op.

#88552

RW

 

'Haar eerste vraag aan een Vlaamse actrice die het gemaakt had in de VS, was impliciet of ze niet met één of andere hoge piet in bed gekropen was om dat te bereiken.'

Moeten we die vraag begrijpen vanuit Dewittes ongelooflijke indoctrinatie? Heeft ze in de geschriften van Mao iets gelezen of op de vergaderingen bij de PvdA iets gehoord dat haar in de richting van die vraag pushte?

Of kan het zijn dat zo'n vraag gewoon gesteld wordt uit sensatiezucht, for titillation's sake, omdat (zoals ook Het Laatste Nieuws en ja zelfs kwaliteitskrant De Standaard tegenwoordig goed weten) sex nu eenmaal verkoopt, opbrengt, in de gewone kapitalistische betekenis van het woord?

Onmogelijk dat laatste vanzelfsprekend, want de VRT is een rode octopus.